Mamy wielką satysfakcję słysząc że nasze sery smakują, a klienci czekają z niecierpliwością od końca jednego sezonu do początku kolejnego aby znów ich skosztować. Wśród serów z Owczarni Lefevre każdy znajdzie coś dla siebie. Czarna owca i biała, sery smakowe to sery świeże. Czekają też sery długodojrzewające typu Roquefort, Tomme, Le Cendre.

Nasza oferta:

Duży Warmiak

Ser podpuszczkowy, długodojrzewający. Ser typu „Roquefort”. Smak: Bardzo wyrazisty, słony i wilgotny. Polecany do degustacji z winogronami, które wydobywają pełnię smaku sera.


Waga: 2 kg.

Mały Warmiak

Ser podpuszczkowy, długodojrzewający. Ser typu „blue cheese”. Smak: Bardzo wyrazisty, doskonały do degustacji z winem. idealny dodatek do sosów, makaronów i sałatek.
Waga: 180 g

Le Cendre

Ser podpuszczkowy, długodojrzewający. Smak: Nabiera bardzo wyrazistego smaku po dwóch miesiącach leżakowania w dojrzewalni na deskach świerkowych.

Waga: 400 g.

Czarna Owca

Ser podpuszczkowy półtwardy z popiołem typu "Piramida czarna"

Smak: wyraźny mocny, słony smak  - ser dla prawdziwych koneserów.

Waga: 220 g.

Biała Owca

Ser podpuszczkowy półtwardy  typu "Piramida naturalna"

Smak: z delikatną nutą orzechową. Idealny na talerz do degustacji serów w towarzystwie winogron lub suszonych owoców

Waga: 220 g.

Okrągły Kiersztanowo

Ser podpuszczkowy miękki typu Saint Marcelin

Smak: łagodny, mleczny smak. Idealny do smarowania na świeżym chlebie np. z dodatkiem ziół takich jak bazylia, szczypiorek i czosnek lub na słodko z miodem.

Waga: 150 g

La Brique

Ser podpuszczkowy miękki, dojrzewający od zewnątrz do środka. Delikatna pleśń pokrywająca cały ser daje wyrazisty smak.

Smak: Wyrazisty smak na zewnątrz i nuta delikatności od środka.

Waga: 250 g.

Le Berger

Ser podpuszczkowy dojrzewający typu Charolais. Smak: Wyrazisty, kremowy, z nutą prawdziwków. Idealny do połączenia z białym winem wytrawnym np. Sauvignon blanc. Fajne się roztopi podczas gotowania. 

Waga: 200 g

Smakowy

Orzech: Ser podpuszczkowy miękki obtoczony kawałkami orzecha włoskiego. Delikatny smak mleka z nutą goryczy orzecha.

Cocliquot: Ser podpuszczkowy miękki posypany ziarenkami maku .

Mediteraneen:Ser podpuszczkowy miękki posypany prowansalskimi ziołami. Zapachy i smaki Prowansji zawarte w mieszance aromatycznych ziół pochodzących z tego regionu.

Chili&Red Pepper: Ser podpuszczkowy miękki posypany papryką. Delikatny mleczny smak wzmocniony szczyptą ostrej papryki.
Jesień: Ser podpuszczkowy miękki obtoczony mieszanką suszonej cebuli, czosnku, imbiru skąpanych w wywarze paprykowym. Zapachy i smaki ogrodu warzywnego i ziołowego kończącego się lata.


Petale de rose: Ser podpuszczkowy miękki obtoczony płatkami dzikiej roży. Ser stworzony dla kobiet. W smaku delikatny o subtelnym zapachu płatków róży. Można w nim odnaleźć nutkę smaków kwiatowego ogrodu warmińskiego.


Figa: Ser podpuszczkowy miękki obtoczony kawałkami figi. Delikatny smak mleka z nutą słodkie figa.

Twaróg-Ser Biały

Ser świeży z mleka owczego pasteryzowanego o delikatnie słodkim smaku, białej barwie i kremowej konsystencji. Wyśmienicie smakuje z miodem lub konfiturą. Do naszego twarogu nie dodajemy śmietany i innych dodatków smakowych.

Jogurty

Jogurt naturalny: Jogurt z mleka owczego pasteryzowanego o jednolitej, dość gęstej konsystencji, o barwie białej i lekko kwaśnym smaku.

Jogurt naturalny z konfiturą: Jogurt z mleka pasteryzowanego o jednolitej, dość gęstej konsystencji, o barwie białej. Lekko kwaśny smak osładza konfitura z owoców z naszego ogrodu i sadu.